יצירת מציאות – מרקם הוצאה לאור

יצירת מציאות

יצירת מציאות - חוקי היצירה האוניברסליים
אסתר היקס מתקשרת את אברהם
A New Beginning I - Abraham Speaks
Esther & Jerry Hicks
פרטי ההוצאה:
מס' עמודים: 144
שנת הוצאה: 2006
מחיר קטלוגי: 77 ₪
מחיר שלנו: 62 ₪
הוסף לסל

אסתר היקס, אחת הדמויות המובילות בסרט 'הסוד'

מציגה בספר הזה תכנית אימון ביצירת מציאות.

בהמשך מובאים דבריה כפי שהם מוצגים בסרט.

אימון ביצירת מציאות.

מה שולט בחיינו? מה חלקו של הגורל, ומהו החלק שלנו? תשובות לשאלות קיומיות אלה ואחרות תמצאו בין דפי ספר זה, שבו אברהם, קבוצת מורים רוחניים שאינם בגוף המתמחים ביצירת מציאות מכוונת, מאמנים ליצירה מודעת של גורלנו האישי. רבים המורים המדברים על כוחנו ליצור את המציאות שלנו, אך אברהם הם אלו שמפרטים את תהליך היצירה לגורמיו ומקנים כלים מעשיים ליישום החוקים השולטים בו. על פי חוקים אלה, אנחנו היוצרים הבלעדיים של המציאות שלנו ואף אדם או גורם אחר מחוץ לנו אינו יכול להשפיע על היצירה שלנו, אלא אם הנחנו לו לעשות כן.

"כל התנסויות החיים הן טובות. הבינו שיש אמת בכל התנסות.
האמת משתנה בהתאם להבנה, להתכוונות ולהתנסות."

כולנו כאן כדי לממש את מאוויינו, אברהם אומרים, אולם הסיבה שכה רבים מאיתנו חשים מתוסכלים היא, שאיננו יודעים כיצד לבקש ולקבל את מה שאנו רוצים. ההנחיה שלהם מעשית, פשוטה וברורה: "התכוונו לדבר, אפשרו לו להתרחש, והרי הוא כאן".

בבסיס היצירה מצויה המחשבה. כל מחשבה שלנו מייצרת רגש והיא בעלת פוטנציאל להפוך למציאות; כל מחשבה שאנו חוזרים ומתמקדים בה תיצור, על פי חוק המשיכה "דומה מושך דומה", את הדברים שאנו רוצים בהם כמו גם את הדברים שאיננו רוצים או שאנו מפחדים מהם. הרגש הוא המפתח: ככל שהרגש עז יותר, היצירה תתממש במהירות רבה יותר; וכן, ככל שהרגש חיובי ונעים יותר, סימן שתהליך היצירה שלנו מתקדם בכיוון הרצוי לנו.

"הבינו שכל המחשבות יוצרות – וככל שרבה נוכחות הרגש בעת שהמחשבה מוּנַעַת לפעולה, היצירה תתרחש מהר יותר; כאשר מחשבה העולה בתדירות גבוהה מקבלת כיוון ואינה מופרעת על-ידי מחשבה שלילית, היצירה, במוקדם או במאוחר, ודאית."

"כאשר אתם מרגישים רגש חיובי – כמו למשל אהבה, שלווה, אושר, שמחה, התפעמות, התרוממות רוח… ההוויה הפנימית שלכם היא זו שמשדרת לכם, כי ברגע זה מחשבותיכם נמצאות בהרמוניה עם הדבר שאתם רוצים."

"כאשר אתם חווים רגש שלילי – כמו פחד, ספק, כעס, שנאה, קנאה, לחץ, אשמה, חרדה… זהו מסר מההוויה הפנימית שלכם, שאומרת לכם כי ברגע זה הדבר שאתם ממוקדים בו אינו בהרמוניה עם הדבר שאתם רוצים."

חלק חשוב במשוואת היצירה הוא לאפשר ליצירה להתממש במציאות שלנו. הדבר תלוי באמונות שלנו. אברהם מעניקים לנו כלים לביטול השפעתם השלילית של הרגלים ישנים, וכן כלים להתחברות עם ההוויה הפנימית היודעת-כל, אשר תסייע לנו להתכוונן לבחירת/ליצירת הטוב הגבוה לנו ולסביבתנו. ההוראות הבסיסיות לחיי יצירה מודעת, המובאות בפשטות כשלושה חוקים: חוק היצירה המכוונת, חוק המשיכה וחוק האפשור, ניתנות ליישום בקלות מדהימה בחייו של כל אדם.

אנו חיים בעידן שבו מחשבותינו מתגשמות במהירות רבה מאי-פעם. ככל שרבים יותר בינינו יפנימו את החוקים הללו וישתמשו בהם, יתחיל להיווצר סביבנו  עולם שבו כל יחיד אחראי על יצירת המציאות שלו ומכיר בכוחו – עולם ללא פחד וללא מלחמה. המציאות של כל אחד מאיתנו תהיה שופעת והרמונית ונובעת מהעצמי השלם, וכך גם ההסכמים ויחסי הגומלין שלנו – הם יהיו ברורים וגלויים, ויתגשמו מתוך יצירה משותפת ומכוונת.

ספר חשוב זה הוא מדריך ענייני ומעשי, מוגש בהומור, ספר הנחוץ לכולנו להיכרות עם חוקי היקום ולמימושם בחיינו, ליצירת מציאות שמחה יותר, יצירתית יותר ומחוברת להווייתנו הפנימית ולכל-היש. הוא מיועד לכל מי שרוצה להגשים את מאווייו, לקחת את האחריות והשליטה על גורלו, ולחיות את החיים השמחים והמספקים שכולנו ראויים וזכאים להם.

נושאים נוספים: שפע, מורים רוחניים, ההוויה הפנימית, הגשמה, למגנט.

סוד – יצירת מציאות – כוח המשיכה 

כשאתם מסתכלים על הדבר שאותו אתם רוצים, ואתם אומרים כן לדבר, אתם מפעילים מחשבה ! וחוק המשיכה מגיב למחשבה הזו ומביא לכם את הדברים אשר מתאימים למחשבה זו.

אך כשאתם מסתכלים על דבר שאינכם רוצים, ואתם צועקים – "לא !!" לעברו, אתם לא מסלקים אותו. במקום זאת, אתם מפעילים את עצם המחשבה של מה שאינכם רוצים, ועכשיו חוק המשיכה מביא גם  את הדברים האלה אליכם.

זהו יקום שמבוסס על משיכה. הכל מבוסס על משיכה.

אתם עשויים לחשוב על העבר או על ההווה או על העתיד, אך בין אם אתם נזכרים מסתכלים או מדמיינים, עדיין בכל התהליכים האלו אתם מפעילים מחשבה, וחוק המשיכה, שהוא החוק החזק ביותר ביקום, מגיב למחשבה שלכם.

תמצאו ראיות לחוק המשיכה בחברה שלכם, כשתראו שזה שמדבר לרוב על מחלה הוא החולה בה, וזה שמדבר לרוב על שגשוג, הוא שמשגשג. חוק המשיכה מוכח בכל מקום מסביבכם, אם אתם מבינים מהו. הכל קשור להיותכם מגנט – מושכים מחשבה, מושכים אנשים, מושכים אירועים, מושכים דרך חיים. למעשה, כל דבר שאתם מביאים לתוך ההתנסויות שלכם, אתם מביאים בגלל חוק המשיכה העוצמתי.

אתם חיים במציאות שבה יש פער זמן בין המחשבה להגשמה, ובעצם הדבר משרת אתכם. לא הייתם רוצים להיות בסביבה שבה המחשבות שלכם מתממשות מייד. להיווצרות לוקח זמן להתרחש, והאמת שטוב שכך.

אנו לא מעודדים אתכם לנסות לעקוב אחרי מחשבותיכם. זה פחות או יותר ישגע אתכם. יש כל כך הרבה מחשבות שמגיעות אליכם, מכיוונים כל כך שונים ועל נושאים כל כך רבים. וכאן נכנסת מערכת ההכוונה הרגשית שלכם. הרגשות שלכם מערכת ההכוונה הרגשית – הוא הדבר שעוזר לכם להבין על מה אתם חושבים.

מנקודת מבטנו יש רק שני סוגי רגשות: האחד שמרגיש טוב והשני שמרגיש רע. אתם מכנים אותם בשמות רבים, אבל בסופו של דבר, כל הרגשות השליליים הללו, בין אם אתם קוראים להם אשמה, כעס או תסכול, כולן מורגשות פחות או יותר באותו האופן. הן לא מרגישות טוב. וכולן הן הכוונה שאומרת, שהדבר שאתם חושבים כרגע אינו מתואם עם מה שאתם באמת רוצים.

אלה שמרגישים טוב, אותן הרגשות של תקווה או שמחה או אהבה, ההרגשה הטובה הזו, התחושה החיובית הזו, היא מערכת הכוונה שאומרת, "הדבר שאתם חושבים עליו כרגע נמצא בתיאום עם רצונכם."

ככל שאתם מרגישים טוב יותר, אתם מתואמים יותר, ככל שאתם מרגישים גרוע יותר, אתם נמצאים מחוץ לתיאום.

מה שאתם עושים כשאתם מתנהלים במגוון התנסויות היומיום שלכם, הוא שאתם שולחים מחשבות שפשוטו כמשמעו מגבשות את ההתנסויות העתידיות שלכם. ואתם יכולים לקבוע על פי הדרך שבה אתם מרגישים, האם הדבר שאתם מתקדמים לעברו יספק אתכם כשתגיעו אליו.

כל מה שאתם מרגישים הוא השתקפות מושלמת של מה שנמצא בתהליך היווצרות.

מה שאתם חושבים ומה שאתם מרגישים, ומה שבסופו של דבר מתגשם, תמיד נמצא מתואם, בכל פעם, ללא יוצא מן הכלל.

וכשאתם מתחילים להבין את העניין הזה, כשאתם מתחילים לכוון את מחשבותיכם על פי התחושות שמשרתות אתכם, ואתם מתחילים לשים לב למתאם בין מה שאתם מרגישים וחושבים לבין מה שחוזר אליכם, במהרה תדעו שאתם הבוראים של המציאות שלכם. ואלו הצופים ממרחק יביטו בהתפעלות על החיים המושלמים שאתם חיים.

איך להשתמש בסוד

אם כן, היינו רוצים לומר לכם, שתהליך היצירה הוא בן שלושה שלבים.

א. שלב ראשון הוא שאתם חייבים לבקש את אשר אתם רוצים. אינכם צריכים להשתמש במילים בבקשתכם – היקום בעצם לא שומע את מכם מילים – היקום למעשה מגיב רק למחשבותיכם.

ב. השלב השני הוא התשובה: תשובה למה שאתם מבקשים. ושלב זה אינו תפקידכם בעולם הפיזי. היקום יבצע את השלב הזה עבורכם. כל כוחות היקום מגיבים למחשבות שהכנסתם לפעולה.

ואז החברים שלנו אומרים, משהו מאוד לא בסדר שכן אני יודע שאני מבקש, אז איפה מה שביקשתי? ואנו אומרים, אתם מבקשים. אתם משלימים את השלב הראשון, אינכם יכולים שלא לעשות זאת. היקום תמיד עונה, ללא יוצאים מן הכלל. אך יש שלב נוסף שאתם חייבים להבינו, והוא נקרא השלב השלישי:

ג. זהו שלב הקבלה, שאומר- אתם חייבים להביא את עצמכם לתיאום ולהזדהות עם מה שאתם מבקשים. כשאתם נמצאים בתיאום עם מה שאתם רוצים, אתם מרגישים נפלא. זו משמעותה של התלהבות, זו משמעותה של שמחה, זו משמעותה של הערכה, זוהי התשוקה.

אך כאשר מרגישים ייאוש או פחד או כעס, אלה סממנים חזקים שאינכם נמצאים מתואמים ומזוהים עכשיו עם הדבר שאותו אתם מבקשים. כך, שכשאתם מתחילים להבין שמצב רגשותיכם קובע הכול, ואתם מתחילים לכוון את מחשבותיכם בהתבסס על מה שאתם מרגישים, לאט לאט אתם יכולים לכוונן את התחושה המדויקת ולמצוא את מקום הרגש, ועכשיו אתם אחד איתו, ועכשיו זה חייב להתגשם בחייכם.

הסוד – תהליכים עוצמתיים

לפעמים הדבר מרגיש כאילו אתם תקועים כי אתם ממשיכים לחשוב את אותן המחשבות שוב ושוב. וכך אתם גם מקבלים את אותן התוצאות שוב ושוב. והסיבה היא משום שרוב האנשים מקדישים את רוב מחשבתם כתגובה למה שהם רואים. הבינו, אם אתם מסתכלים רק על מה שיש, אז אתם חושבים רק על מה שיש. וכשאתם חושבים מה שיש, חוק המשיכה נותן לכם עוד מאותו הדבר. וכשאתם שוב צופים במה שיש ואז שוב חושבים על מה שיש, וחוק המשיכה נותן לכם עוד מאותו הדבר. וכך הלאה וכך הלאה. עליכם למצוא דרך שבה תוכלו לגשת למה שיש מנקודת מבט שונה. לשנות את נקודת מבטכם.

הסוד לגבי כסף

ככל שאתם מתלוננים על כך שאין לכם מספיק כסף, ככל שאתם מדברים עם החברים שלכם על כך שאין לכם מספיק כסף, ככל שאתם מרגישים מדוכדכים מכך שאין לכם מספיק כסף, אתם למעשה מפעילים בתוך עצמכם או ממשיכים להפעיל את המחשבה שהיא שונה לחלוטין מהשאיפה שאותה שלחתם ליקום. עליכם להבין, אתם פשוט לא יכולים לרצות יותר כסף ובו-בזמן להתרכז במה שלא מספיק בחייכם.

הסוד במערכות יחסים

לפעמים אנשים יאמרו: האנשים האלה בעבודה, הם כל כך שליליים, או האדם שאני חיה איתו כל כך כעוס. או הילדים שלי כל כך מדאיגים אותי. ואנו אומרים, אתם חייבים לכוון את עצמכם לחלקים הטובים ביותר של האנשים המקיפים אתכם.

אנו מעודדים אתכם לקחת מחברת, ולהכין רשימה של ההיבטים החיוביים של האנשים שאתם מבלים איתם זמן רב.

אפשר שיש מישהו שיש לכם איתו התנסות קשה מאוד, מערכת יחסים נוראית, ובפרטיות המחשבה שלכם, ואנו נודה גם, בלא מעט עבודה, כשתתמקדו בדברים שאותם אתם אוהבים ביותר, אנשים אלה יהפכו להיות עבורכם כפי שאתם רואים אותם. ולמרות שאינכם יכולים לברוא בתוך המציאות שלהם, אם הם נמצאים במצב רוח או בגישה שאינה תואמת את מצב הרוח או הגישה שיש לכם אליהם, "הם יהיו במקום אחד כשאתם תהיו במקום אחר". חוק המשיכה לא ישים אתכם ביחד באותו המקום כאשר התדרים שלכם אינם מתואמים.

אם הייתם מכירים את הפוטנציאל שלכם להרגיש טוב, לא הייתם מבקשים מאף אחד להיות שונה בכדי שתרגישו טוב. הייתם משחררים את עצמכם מכל אותו חוסר-אפשרות מסורבלת של הצורך לשלוט בכל העולם, או לשלוט בבן-זוגכם, או לשלוט בילד שלכם. אתם היחידים שיוצרים את המציאות שלכם. שכן, אין אף אחד שיכול לחשוב במקומכם, אף אחד אחר אינו יכול לעשות זאת, זה רק אתם. כולה אתם.

הסוד לגבי הבריאות

דעו שישנה רק זרימה שופעת של בריאות טובה, וזוהי זרימה של אנרגיה חיובית טהורה. והיקום, כל מה שאנו מכירים, שופע רק בזה. זהו עולם שמושתת על רווחה, והרווחה שופעת באופן דרמטי. וכשאתם מאפשר לזרימה הזאת לגאות במלאותה, אתם מרגישים מאוד מאוד טוב. וכשאתם מקטינים אותה קצת, תרגישו פחות טוב. יש רק זרם של טוּב ורווחה שאתם מאפשרים או לא מאפשרים ותחושותיכם המדהימות מספרות לכם מהו בדיוק התמהיל. עד כמה אתם מאפשרים ועד כמה אתם מתנגדים לחיבור הזה.

האם אתם יכולים לראות את ההבדל בין מצב של דלקת פרקים מכאיבה במפרק הירך ותחושה של פחד לגביו, לבין מצב של דלקת פרקים מכאיבה במפרק הירך ותחושה מלאת תקווה בקשר אליו? ההבדל בין פחד לתקווה הוא ההבדל בין החלמה לאי-החלמה.

הסוד לגבי העולם

אנו רואים שיש כל כך הרבה אנשים שחיים את החיים מאוד מותנית, מתוך התניות רבות. הם מסתכלים החוצה ורואים דברים כ"כ נפלאים והם אומרים- כן, אנו רוצים עוד מזה, אנו נצביע בשביל זה, אנו נתמוך בזה בזמננו ועם כספנו ועם האנרגיה שלנו, אך אז הם מסתכלים ורואים דברים שאותם הם אינם רוצים, דברים נוראיים שהם לא רוצים לחוות ושאינם רוצים שאחרים יחוו. והם אומרים- אנו חייבים לעשות משהו כדי להיפטר מהדברים הללו. אך הם לא מבינים שככל שהם דוחפים נגד הדברים הלא רצויים, הם מוסיפים להם כוח. בעולמנו יש מלחמה בעוני, מלחמה בסרטן, מלחמה נגד הריונות בגיל העשר'ה, ומלחמה בטרור, ומלחמה באלימות, וכל הכוח הזה "נגד" רק מוסיף (כוח לדברים שמתנגדים להם). כי אינכם יכולים לומר "לא" ולגרום לזה להיעלם, כשאתם צועקים "לא" – חוק המשיכה מביא אותו להתנסותכם .

אנשים אומרים – האם איני אמור להתמקד בזה? הרי זו האמת ! – ואנו אומרים, זה כמו לומר- בגלל שאנשים שמו את תשומת לבם בדבר שאותו הם אינם רוצים במשך זמן מספיק כך שזה מתגשם עכשיו, גם אני צריך לעשות זאת. ואנו אומרים- אנחנו לא ממש מבינים את ההיגיון הזה.

אינכם נמצאים פה כדי לנסות להפוך את העולם להיות מה שאתם רוצים שהוא יהיה. אתם כן פה כדי לברוא את העולם שאתם בוחרים שיהיה מסביבכם. בזמן שאתם מאפשרים גם לעולם שאחרים בחרו להתקיים.

אם כן, תנו למגוון של המציאות שלכם לרגש אתכם, בעוד אתם ניגשים לבחור ממנה את אותם הדברים שאתם רוצים. וכשאתם רואים משהו שאתם רוצים בחוויה שלכם, חישבו עליו, מצאו את התחושה של הדבר הזה, כנסו אל תוכו, דברו עליו וכתבו עליו. כתבו תסריט עליו. הפכו אותו למציאות שלכם בכך שתשתוו אליו. וכשאתם רואים דבר אשר אינכם רוצים בחוויה שלכם, אל תדברו עליהם. אל תכתבו עליהם. אל תצטרפו לקבוצות שמתעסקות בדאגה אודותם. אל תדחפו נגדם. עשו כמיטבכם להתעלם מהם. הסירו את תשומת לבכם מהדברים שאותם אינכם רוצים, בעוד שאתם נותנים את תשומת לבכם המלאה לדברים שאותם אתם כן רוצים.

הסוד לגבי עצמכם

אתם שלוחה של אנרגיית מקור. אתם פה בגופים מופלאים אלו, אבל גופיכם השיחו את דעתכם מהחלק העיקרי ממה שאתם באמת. אתם אנרגיית מקור. אתם ישויות אינסופיות, אתם כוח האלוהים. אתם זה אשר קוראים לו אלוהים.

אנו מציעים לכם להגיע למקום שבו אתם מתחילים לשלוח מחשבות באופן מכוון, מקום שבו אתם מכוונים את מחשבותיכם לעבר מטרה, למקום שבו אתם הבוראים של החוויה האישית שלכם משום שאתם הם המנהלים של המחשבות שלכם.

הסוד לגבי החיים

ג'וזף קמבל אמר, "לכו אחרי האושר שלכם, והיקום יפתח לכם דלתות במקומות שקודם היו רק קירות". אנו חושבים שאלו המילים הטובות ביותר שאי-פעם שמענו נאמרות מפי אדם… ואם אתם יכולים ללכת בעקבות האושר שלכם, אתם יכולים ללכת בנתיב של שפע ובריאות בכל הרבדים.

אולי אתם מרגישים שזה היה קל יותר לשמוע מילים אלו אם הן היו באות אליכם ביום הראשון של חווייתכם על כדור הארץ. ואם היינו מדברים אליכם ביום הראשון של חווייתכם הפיסית היינו אומרים לכם- ברוכים הבאים לכדור הארץ.

אין שום דבר שאינכם יכולים להיות או לעשות או שיהיה שלכם. אתם בוראים מופלאים. ואתם נמצאים פה בכוח רצונכם העוצמתי והמכוון שרוצה להיות פה. לכו על זה, תנו מחשבה למה שאתם רוצים, משכו אליכם חוויות חיים שיעזרו לכם להחליט מה אתם רוצים, וברגע שתחליטו, תנו את מחשבתכם רק לדבר הזה. רוב זמנכם ינוצל לאיסוף מידע , מידע שיעזור לכם להחליט מה הדבר שאותו אתם רוצים. אבל העבודה האמיתית שלכם היא להחליט מה אתם רוצים ואז להתמקד בזה. כי בעזרת ההתמקדות בדבר שאותו אתם רוצים, תמשכו אותו אליכם. זהו תהליך הבריאה.

קחו את זה בקלות. השתעשעו בזה. אין שום דבר שאתם אמורים לעשות, רק מה שאתם רוצים לעשות.

המלצות

"יצירת מציאות הוא ספר נפלא. אהבתי בעיקר את הפשטות והיופי בתפיסת העולם. ואכן המחשבות הן כשידורי מהירות האור והכל מתקיים בזמן ובחלל של מחשבותינו ביקום. אהבתי את הדרך הנפלאה והכנה של אברהם, ממקום של חכמת הלב  והכניסה ללב באהבה טהורה ומרחיבה. תודה לכל שעשה במלאכה. אהבתי את התרגום הנוגע במגע עדין ורך וכולו מילים החודרות ללב." ד"ר שולמית רונן, מרפאה הוליסטית.

"הענקתי את הספר כמתנת חג לעצמי. הוא מרתק  ומעצים בפשטותו, אהבתו ואמונתו בנו, ביכולתנו ליצור את החיים שלנו בדרך מלאה באהבה, שלווה, אמונה, שמחה, נתינה וקבלה. כמאמנת לצמיחה אישית המלצתי ואמשיך להמליץ ללקוחותיי על קריאת הספר ויישומו. בעיניי הוא ספר אימוני מהמקום הנקי והמאפשר ביותר לצמיחה והעצמה. תודה." אובי רז, מאמנת לצמיחה אישית.