ידיים אוהבות - מרקם הוצאה לאור

ידיים אוהבות

ידיים אוהבות - אמנות המסז` ההודי לתינוקות

ד"ר פרדריק לבואייה

Shantala / Loving Hands - Un Art Traditionnel le Massage Des Enfants

Frederick Leboyer M.D.

מס' עמודים: 144
שנת הוצאה: בלועזית- 1976, בעברית- 2000
פורמט גדול, כרומו צילומים
מחיר קטלוגי: 124 ₪
מחיר שלנו: 99 ₪
הוסף לסל

מתנה אוהבת לאם ולתינוק כאחד. לבואייה הוא רופא הילדים הנודע שסלל את הדרך ללידה עדינה בספרו הראשון, לידה ללא אלימות. לאחר שהצליח במשימתו זו והנהיג הליכי לידה טבעיים בתוך סביבה שקטה, חמימה ואינטימית, הוא מרחיב את היריעה בספר זה, האמנות ההודית העתיקה לעיסוי תינוקות, שהפך לקלאסיקה בינלאומית.

בעזרת תובנתו העמוקה בטיפול בילדים הוא מראה, כיצד אנו יכולים בשבועות ובחודשים הראשונים לאחר הלידה להשתמש במקצבים הזורמים של אמנות העיסוי, כדי להעביר את האהבה והכוח שלנו לרך הנולד בשפה הראשונית של מגע ותחושה. לבואייה למד את טכניקת העיסוי ההודי המסורתי במהלך שהייתו בקלקטה שבהודו מאם צעירה וקורנת ברובע עוני שבעיר. הספר מפרט את שלבי הטכניקה צעד-צעד, כשכל שלב מלווה בצילומים. החכמה והידע שלבואייה שאב ממסעיו במזרח משולבים עם הביטוי האישי, הפיוטי, של תובנתו המיוחדת. ספר זה מאלף כמו קודמו  הוא מביא אותנו לידי קשר חדש עם התינוק ועם עצמנו.

 מהעטיפה:

השבועות שלאחר הלידה, דומים לחציית מדבר.
מדבר מלא במפלצות:
ריבוא התחושות החדשות
הנובעות מבפנים
הבאות לתקוף את התינוק.

אחרי החום של רחם האם
אחרי החיבוק החזק של הלידה –
הבדידות של העריסה.
ואז – הרעב
חיית הטרף הנוגסת לתינוק בבטנו.

 מה שמפחיד את התינוק הבוכה

אינו ה"אכזריות" של הרחם.
אלא הסביבה החדשה,
הריק של העולם החיצון
מעניק לתחושותיו ממדים אדירים.
כיצד להרגיע חרדה כזאת?

להאכיל את התינוק?
כן.
אבל לא רק בחלב.
יש להרימו ולהחזיק אותו,
ללטף אותו, לערסל אותו, 
לנענע אותו ולעסות אותו.
עולל זה, יש לדבר אל עורו,
יש לדבר אל גבו
הם צמאים ורעבים
בדיוק כמו הבטן.

בארצות ששמרו 
את המשמעות העמוקה של הדברים,
נשים יודעות את כל זה.
הן למדו מאמותיהן
וילמדו את בנותיהן.
אמנות עמוקה, פשוטה
ועתיקה מאוד.
היא עוזרת לילד לקבל את העולם
היא מביאה אותו לחייך אל החיים.

המלצות

"ידיים אוהבות הוא עוד ספר נפלא על מגע, אהבה וחיים של פרדריק לבואייה/. זהו מדריך מרגש וחשוב על מהות החיים. הספר הוא זכות וחובה כאחד לכל הורה ולכל אדם שרוצה לגעת בחיים."– רפי רוזן: פיתח את שיטת ה"ביו-ארגונומי", תרגם לעברית את הספר "לידה ללא אלימות" שלד"ר פרדריק לבואייה.

"לבואייה מגלם את אותו צירוף נדיר של מדען, מיסטיקן ומשורר." – Newsweek.

"ממה שאני רואה בשיעורי עיסוי לתינוקות שאני מעבירה, וממה שההורים חולקים איתי, יש תועלת עצומה במגע זה: הנאה ורגיעה להורים ולתינוק כאחד; אמהות מפיקות תמיכה מתמשכת ליכולתן לאהוב ולטפל בתינוקן כמו גם ביטחון גדל והולך בהתייחסות אליו; העיסוי מסייע להתפתחות קרבה ותקשורת ובכך מחזק את הקשר בין התינוק להורה; העיסוי מרגיע את התינוק ובכך עוזר לבסס תבניות שינה טובות יותר; אישור לגעת ולקבל מגע; עוזר להרגיע תינוקות בעלי רמת חרדה גבוהה ומשפר את רמת העיכול שלהם. מסייע להתגבר על עצירות; משפר את מראה העור, ועוד." וימאלה מקלור, מייסדת "האיגוד הבינלאומי לעיסוי לתינוקות".

תגובות

"קראתי את הספר והתחלתי לעסות את התינוק שלי כאשר היה בן 4 חודשים. זוהי תוספת נפלאה לשגרת ההכנות שלנו לפני השינה אשר מרגיעה אותו מאוד. אני רק מצטערת שלא התחלתי בכך מוקדם יותר. נעזרתי מאוד בתמונות שבספר היפהפה הזה."

"קריאה מומלצת ביותר, במיוחד להורים טריים. זוהי הגשה נוגעת ללב ומצוינת של טכניקת עיסוי לתינוקות שד"ר לבואייה למד מאם הודית צעירה במזרח הודו. הטקסט רגיש ופיוטי וכולל הוראות שקל לעקוב אחריהן; התמונות מסייעות להבנת הליך העיסוי. זהו מדריך משובח ונגיש מאוד."

"כאם טרייה אני מבקשת את הטוב ביותר לילדתי. רכשתי את הספר והתחלתי לעסות את בתי כשהיתה בת חודש. היא ממש נהנית מזה – זה מחזק מאוד את הקשר בינינו. אני גם נהנית מכתיבתו הפיוטית והמעוררת מחשבה של המחבר. בחירה נפלה – אני ממליצה עליו מאוד."

"נראה שהתינוק בתמונות מאושר לגמרי, כפי שיהיה גם תינוקך אם תנסי זאת! הזמן שאת מקדישה להיות בקרבה גדולה כל כך לתינוקך יפתח את לבך כמו את לבו. אני ממליצה על הספר לכל ההורים החדשים, ונותנת אותו כמתנה לחברותיי היולדות."