סת - מסרים ממימד אחר - מרקם הוצאה לאור

סת – מסרים ממימד אחר

סת - מסרים ממימד אחר
ג'יין רוברטס מתקשרת את סת
The Seth Material - Biographical Notes +
Jane Roberts Channels Seth
פרטי ההוצאה:
מס' עמודים: 264
שנת הוצאה: באנגלית- 1970, בעברית- 1996
מהדורה חדשה ומורחבת ב2003
מחיר קטלוגי: 89 ₪
מחיר שלנו: 71 ₪

ג'יין מתארת את תהליך התפתחות התקשור שלה, שהחל ב-1963 בעקבות פריצה מסחררת של התודעה שאותה היא מתארת, במסמך "הבניה רעיונית" שכתבה תוך כדי ההתנסות, במילים הבאות: "חוויתי את העולם הפיסי כאילו הוא דק כנייר, מסתיר ממדי מציאות אין-סופיים, ואני הושלכתי לפתע דרך נייר זה בקול קריעה אדיר. גופי ישב ליד השולחן, ידי מנסה להנציח בקצב מואץ את המילים והרעיונות שהבזיקו דרך ראשי. ובאותו הזמן ממש נראה היה שהייתי במקום אחר בעיצומו של מסע דרך דברים שונים. כאילו הושלכתי כמשקולת על קצה חוט, דרך מחיצה, שמעברה השני גיליתי יקום שלם שנפתח בפניי… ושוב החוצה, נמשכת אל מרחבים חדשים לגמרי."

היא מתארת את תחילת התקשור המילולי שלה: "הסמן עצר. הרגשתי כאילו אני עומדת על מקפצה בגובה רב, מנסה להביא את עצמי לקפוץ, כאשר כל מיני אנשים מחכים אחרי לתורם בחוסר סבלנות. בעצם היו אלה המילים שדחקו בי… הרגשתי שאם לא אומר אותן, הן ייערמו זו על גבי זו… עד שיסתמו הכל. ומבלי לדעת באמת איך ומתי, פתחתי את פי ונתתי להן לצאת." טעימה מדברי סת: "אתם יוצרים את המציאות שלכם בהתאם לאמונותיכם ולציפיותיכם, ולכן יאה שתבדקו אותן בזהירות. אם אינכם מרוצים מעולמכם, כדאי שתבחנו את ציפיותיכם. כל מחשבה, בדרך זו או אחרת, נבנית על ידכם כמציאות הפיסית שלכם."

בחלק הראשון, ג'יין משתפת אותנו בהתלבטויותיה, היא מביאה את הישיבות הראשונות עם סת, מתארת חוויות חוץ-גופיות ראשונות ולבסוף את הסכמתה לשתף פעולה עם התהליך. בחלק השני, היא מביאה מבחר מהמסרים המרתקים שהתקבלו מסת במשך תקופה של למעלה מחמש שנים על נושאים שונים: טבע המציאות, גלגולי חיים, בריאות, חלומות, החושים הפנימיים, מערכות של מציאות חלופית, מושג האלוהות ועוד.

מבוא אנושי ומרתק לידע שפרץ את גבולות החשיבה החומרית של דורנו.

הנה כמה מהנושאים בלשונו של סת:

"בהתגשמות האישיות דרך תקופות חיים שונותרק האגו ורובד התתמודע האישימאמצים מאפיינים חדשים. שאר רובדי העצמי שומרים על הניסיוןהזהות והידע העברי שלהם.

חלק גדול מהיציבות היחסית של האגו נובע למעשה מזיכרון לא מודע זה. ללא התנסויות העבר של הרבדים העמוקים יותר של העצמי, הנובעות מתקופות חיים עבריות, היה זה כמעט בלתי אפשרי לאגו להתייחס ליחידים אחרים, והליכוד החברתי לא היה קיים כלל.

"עם זאתיש גלי אנרגיהוגלים של תבניות גלגולי חייםכי אכן נשנו על פני הפלנטה שלכם 'תקופות אבן' רבותשבהן זהויות חדשות אכן החלו את ההתנסות 'הראשונה' שלהן בקיום הפיסי ושינו את פני הארץ ככל שהתפתחו… וכל זה מתרחש, ביסודו, בהרף עין בזמן סימולטניוהכל מתוך תכלית ומשמעות ומושתת על הישגים ועל אחריות.

"כשם שרבדים רבים של העצמי מרכיבים את העצמי השלם (הישות), כך מרכיבות ישויות רבות את הגשטלטעליו אתם יודעים יחסית מעט… האישיות מורכבת מגשטלטים אנרגטיים (תבניות אנרגטיות). כאשר האישיות משתנה בעקבות התנסות מסוימתהיא משתנה למעשה דרך חלומותיה.

"היקום שאנו מכירים הוא מערכת 'הסוואה', שכן החומר הפיסי אינו אלא הצורה שאותה לובשת החיוניות או הפעולה. גם מציאויות אחרות הן מערכות הסוואה, אולם החושים הפנימיים מאפשרים לראות את מה שמאחורי ההסוואה.

"לאחר האגו הפועל קיים רובד של חומר אישי לא מודע. מתחת לו קיים חומר הקשור לגזעועוסק במין האנושי בכללותו. ומתחת לזה קיים הידע המוטבע בעצמי הפנימיחסר עיוותים וניתן להשגה ולתפיסה על פי בקשתנו; זהו ידע הנוגע לממשות כשלם ,לחוקיועקרונותיו והרכביו. פה תמצאו את הידע המולד המתייחס ליצירת 'יקום ההסוואה', את המכניקה הכרוכה בו."

תגובות

סת – מסרים ממימד אחר מעניק עושר של תובנות אודות עצמנו והעולם השברירי שמסביבנו, ומכך ראוי לקריאה חוזרת. אם מתעמקים בו, יש לחומר הזה את הכוח לשנות את חיינו לטובה – לתמיד. החומר של סת הוא גוף ידע רחב שמקורו בעולם המודרני שלנו והוא משתמש במושגים שמובנים לקורא המודרני; בכך הוא קריאת חובה לכל מי שמתייחס ברצינות לידע רוחני ולאפשרות להתעלות לרמות מציאות ומודעות גבוהות יותר."