סת מדבר – מרקם הוצאה לאור

סת מדבר

סת מדבר - התקפות הנצחית של הנשמה
ג'יין רוברטס מתקשרת את סת
Seth Speaks - The Eternal Validity of the Soul
Jane Roberts A Seth Book
פרטי ההוצאה:
מס' עמודים: 352
שנת הוצאה: באנגלית- 1972, בעברית- 1995
מחיר קטלוגי: 99 ₪
מחיר שלנו: 79 ₪
הוסף לסל

קלאסיקה בספרות העידן החדש. סת מדבר, אחד מספרי סת החזקים ביותר, הוא מדריך חיוני לחיים מודעים. סת מזמין אותנו לבדוק מחדש את גבולות הפוטנציאל האנושי: אנו עצמאים מדמותנו הפיסית ויש לנו גישה לידע אינטואיטיבי ולממדים אחרים של המציאות. הספר עמד במבחן הזמן; גם היום הוא מקובל כמפה הדינמית והמבריקה ביותר של המציאות הפנימית ושל הפוטנציאל האנושי.

בספר זה, הראשון שסת הכתיב במלואו במצבי הטראנס של ג'יין רוברטס, הוא מדבר על נושאים רבים ומגוונים, ובין השאר: המנגנון הפיסי שבאמצעותו מחשבות יוצרות חומר; הנשמה  תפיסתה, הפוטנציאל שלה והתקשורת בינה לבין האישיות; שלבי הלימוד והבחירה בין תקופות חיים; אלוהות רב-ממדית; מציאויות חלופיות; סמלים ורובדי תודעה; הדת ותפקידה; סביבתו, עבודתו וגלגוליו על פני האדמה; ולבסוף, חזון של מציאות חיים שפויה. כמו כן מובא פרק המוקדש לתשובות על שאלות הקוראים, תמונות של ג'יין ורוב מתקופת עבודתם על הספר, אינדקס ממצה וכן נספח מעניין, הכולל בין השאר חומר על האיסיים וקטעי ישיבות מכיתת התיקשור של ג'יין. ספר אשר סלל את הדרך לרבים ממתקשרי העידן החדש.

 

ציטוטים מדברי סת:

"יש עתידים חלופיים וגם זמני הווה חלופיים. אני מנסה לדון בנושא זה במונחים שלכם, שכן אתם חייבים להבין שהמלים 'עבר', 'הווה' ו'עתיד' אינן בעלות משמעות, כאשר מדובר בהתנסות אמיתית, יותר מאשר המלים 'אגו', 'מודע' או 'לא מודע'.

"מרקם הקיום שלכם הוא כזה שהאינטלקט התלת-ממדי פשוט אינו מסוגל להקיף  אותו. ובכל זאת העצמיים החלופיים הם חלק מהזהות או הנשמה שלכם, ואם אין  לכם מגע איתם, זה רק משום שאתם מתמקדים באירועים הפיסיים ומקבלים אותם  כאמת המידה היחידה שלכם למציאות.

"גם עצמי חלופי אחר שלכם יכול לאמץ רעיונות ששקלתם אבל לא  יישמתם. מובן שכל אחד מעצמיים חלופיים אלה מתייחס אל עצמו כאל ה'אני'  הממשי, ועבור כל אחד מהם אתם תהיו את העצמי החלופי; אבל בעזרת חושים פנימיים אתם כולכם יכולים להיות מודעים לחלקכם במבנה הזה.

"גם כל היש איננו מוצר, מוגמר או לא מוגמר. יש אלים חלופיים כפי  שיש אנשים חלופיים; אלים חלופיים אלה הם כולם חלק ממה שאתם יכולים לכנות  הנשמה או הזהות של כל היש, בדיוק כשם שהעצמיים החלופיים שלכם  הינם חלק מהנשמה או מהישות שלכם.

"חטיבת שינה של ארבע שעות ושתי תנומות ביום יהיו מועילות מאוד. עם השעות המתאימות הגוף יוכל להתחדש ולהתרענן במשך מחצית מהזמן שאתם מקדישים לשינה כיום. בכל מקרה, פעילות פיסית של שמונה עד עשר שעות מועילה לגוף הפיסי ומחזקת אותו הרבה יותר מאשר אי-פעילות במשך שש עד שמונה שעות… כמויות קטנות של מזון, שתצרכו לעתים תכופות יותר, יועילו הרבה יותר מבחינה פיזית, מנטלית ונפשית. שינוי הרגלי שינה ישנה אוטומטית גם את הרגלי האכילה. תגלו שאתם זהות הרבה יותר מאוחדת. תיהפכו רגישים בדרגה גבוהה יותר ליכולת ראייה רוחית וטלפתיה, ולא תרגישו בניתוק העמוק שאתם מרגישים היום בין העצמי החולם לעצמי הער. תחושת הניכור הזאת תיעלם במידה גדולה.

"תוכלו להפיק תועלת גדולה יותר מהידע האינטואיטיבי שמתרחש במצב החלום, ומעגל מצבי הרוח שלכם לא יעבור תנודות כל כך קיצוניות. תרגישו מוגנים ובטוחים יותר בכל תחומי הקיום. גם בעיית הסניליות תפחת, שכן גירוי לא יישלל למשך זמן ארוך כל כך. תודעה גמישה יותר תכיר טוב יותר את תחושת השמחה שלה.

"אפשר שהתודעה שלכם תיסוג מגופכם לאט או מהר, וזה תלוי בגורמים שונים. למשל, במקרים רבים של סניליות, חלקי האישיות המאורגנים יותר עזבו את הגוף והם כבר מתמודדים עם הנסיבות החדשות. עצם הפחד מהמוות יכול לגרום לפאניקה פסיכולוגית כזאת, שפשוט מתוך דחף של שימור עצמי והגנה אתם מאיטים את קצב התודעה שלכם במידה כזו שאתם נכנסים למצב של תרדמת.

"אתם הייתם מכנים חלקים גדולים של מגילות ים-המלח 'מתיחות' אדירות, שכן עמודים שלמים בהם הם למעשה בדיה. אולם אלה היו הגזמות וקישוטים צפויים שהקדימו את מסירת המידע. שיטות אלה היו נהוגות במידה זו או אחרת בכל התחומים. אילו היו כתבי היד מתגלים בזמן הלא נכון, היה הדבר מעמיד את המעורבים במצב של חיים או מוות. סילופים נשתלו פשוט כדי להוליך את הקורא שולל כאשר הספר נפל לידיים הלא נכונות. המגילות מלאות בסילופים מגוננים מהסוג הזה."

"ההיבטים האלקטרומגנטיים של מחשבות ורגשות נשאבים דרך נקודות עוצמה שניתןלהשוותן לחור שחור מיניאטורי. כאן האנרגיה שלהם נעלמת לרגע מהמערכת שלכם, אך יחד עם זאת מואצת באופן שלא ישוער, וחוזרת דרך מה שאתם יכולים לכנות חור לבן מיניאטורי  אבל עכשיו היא מרוכזת ומתועלת ביותר לכיוון מערכת המציאות שלכם… גם עיוותים אחרים של החוקים הפיסיים קיימים בסביבת נקודות כאלה. אחדים מאלה אובחנו, אבל התעלמו מחשיבותם. הפעילות של אטומים ומולקולות מואצת בקרבתן של נקודות כאלה, אבל המרחק בין האטומים למולקולות נשאר כשהיה וזה חשוב. נקודות העוצמה גם מספקות אנרגיה נוספת למערכת שלכם. לכן חוק האנטרופיה אינו תופס."

"בכמה תקופות חיים הייתי ער במודע ל"קיומי העבר" שלי. פעם, כאשר הייתי נזיר, מצאתי את עצמי מעתיק מסמך שאני עצמי כתבתי בתקופת חיים אחרת."

"ההזדמנויות להתפתחות ולידע נוכחות ברגע זה, בחיים האלה, לא פחות מאשר בתקופות חיים אחרות. אם עכשיו אתם מתעלמים מההזדמנויות להתפתחות, איש לא יוכל לאלץ אתכם לקבל ולנצל יכולות גדולות יותר אחרי המוות או בין תקופות החיים."

"בהתנסות של אחר המוות עומדים לרשותכם מורים, אבל הם עומדים לרשותכם גם בקיומכם עכשיו."

"כשם שהתודעה נמצאת במצב של התהוות, כך גם העצמי הרב ממדי: הוא לומד את אמנות המימוש. טמונים בו מקורות יצירה אינסופיים, אפשרויות בלתי נדלות להתפתחות. אולם עדיין עליו ללמוד את האמצעים למימוש, והוא חייב למצוא בתוך עצמו את הדרכים שבהן יוכל להביא לידי קיום את אותן יצירות לא ידועות שחבויות בו."

"כאשר מישהו נולד ומת פעמים רבות, כאשר עם כל מוות חדש הוא מצפה לאבדון, וכשאחרי ההתנסות הזאת באה ההבנה שהקיום בכל זאת ממשיך, אז נכנסת לתמונה תחושה של קומדיה אלוהית."

"אם אתה מרחיב את תחושת האהבה, הבריאות והקיום, תימשך בחיים אלה ובאחרים לאותן איכויות; ושוב, זה יהיה כך משום שאלה הן האיכויות שאתה מרוכז בהן. דור ששונא מלחמה לא יביא שלום. רק דור שאוהב שלום יביא שלום."

למות מתוך שנאה למען מטרה כלשהי או למען אדם כלשהו זהו חיסרון גדול. יש בידיכם עכשיו הזדמנויות שונות ליצור מחדש את החוויה האישית שלכם בדרכים מועילות יותר, ובכך לשנות את עולמכם."

"מאחורי כל החזויות מסתתרת חזות אחת, ועדיין אין זה אומר שפניו של אדם אינם שלו."

"משבר הוא סוג של ריפוי. זוהי שיטת לימוד שהצבתם לעצמכם משום שאתם זקוקים לה, ואתם זקוקים לה עכשיו, לפני שהגזע שלכם מפליג למסעות במציאויות פיסיות אחרות. אתם חייבים ללמוד את השיעורים שלכם עכשיו, בחצר האחורית שלכם, לפני שתיסעו לעולמות אחרים. זאת המטרה שבגללה הבאתם זאת על עצמכם, ואתם תלמדו את השיעור."

"מחלה וסבל הם תוצאה של הכוונה לא נכונה של אנרגיה יצירתית. יחד עם זאת, הם חלק מהכוח היצירתי. הם לא נובעים ממקור שונה מאשר בריאות וחיוניות, למשל. סבל איננו טוב לנשמה, אלא אם כן הוא מלמד אותך כיצד להפסיק את הסבל. זאת מטרתו."

"סעו בשלום ובשמחה ובביטחון, בגופכם ומחוצה לו."

המלצות

"ספרי סת מציגים מפה אלטרנטיבית של המציאות ודיאגרמה חדשה של הנפש, כלים שימושיים לכל מי שחוקרים את התודעה." – דיפק צ'ופרה, מחבר Ageless Body, Timeless Mind.

"סת היה אחד ממוריי הראשונים למטאפיסיקה. והוא עדיין בחיי כמקור תמידי לידע ולהשראה." – מריאן ויליאמסון, מחברת A Return To Love.

"ספרי סת הם קריאת חובה לכל מי שנמצא על הנתיב הרוחני שלו. המידע המעמיק והמדהים בספרי אלו רלוונטי היום כפי שהיה בתחילת שנות ה70-, כאשר ג'יין רוברטס תקשרה אותו לראשונה." – לואיז היי – מחברת אתה יכול לרפא את חייך.

תגובות

"אני פסיכותרפיסט. קראתי מעל לאלף ספרי עזרה עצמית. קראתי את ספריהם של הסופרים שממליצים על סת, מריאן ויליאמסון, לואיז היי, דיפאק צ'ופרה. אך כל מה שקראתי לא מתקרב בהסברו על משמעות החיים והמציאות כמו ספרי סת עצמם. קראתי את סת מדבר לפני 4 חודשים, ומאז אני 'בולע' כל ספר סת שאני יכול למצוא.

סת דן במשמעות האל, בתכלית הדת, גלגולי חיים, כיצד אנו יוצרים את גופנו הפיסי, כיצד אנו מוצאים פתרונות למצבי חיינו בחלומות, כיצד האינטואיציה נותנת תשובות שמדע אין גישה אליהן, כיצד אנו בוחרים את הורינו וילדינו, וגם את זמן מותנו. סת מסביר גם כיצד אנו עצמנו בוחרים להיות קורבנות, וכאשר אנו פוגעים באחרים, זה תמיד בהסכמתם. אם אתם רוצים לשנות את חייכם, ספרי סת הם קריאת חובה."

"ספר זה סבב את העולם איתי. ועם זאת, בכל פעם שאני קוראת בו מחדש, הוא ממלא אותי השראה כמו בפעם הראשונה. אקצר פה, אך יכולתי למלא על כך דפים שלמים. כמה מהדברים מהממים, ויש לקרוא אותם כמה וכמה פעמים לפני שמבינים אותם בכל היקפם וחשיבותם. זה יותר מספר, אך עליכם יהיה לקרוא אותו בעצמכם כדי לדעת על מה אני מדברת."

"סת מדבר הוא אחד הספרים הראשונים שהיו משמעותיים עבורי. לעתים קרובות יש לחזור ולקרוא בו כיוון שהוא מדבר אליך אינטואיטיבית. קריאת חובה לכל מי שנמצא על נתיב של הגשמה עצמית, מכיוון שהוא מתאר את הנשמה ואופן הביטוי שלה, כיצד התודעה יוצרת מציאות, מערכות אמונה, גלגולי חיים, הזמן כאשליה והמורשת הרב-ממדית שלנו (בין היתר). זוהי בהחלט קלאסיקה שחזרתי אליה שוב ושוב."

"ספר מרענן ברמה אישית עמוקה. אנשים שונים כנראה לומדים מהספר דברים שונים, בדרכם הייחודית, ולמה לא בעצם, כאשר מאחורי כל אחד מאיתנו סדרה של מציאויות מסתברות ורב-ממדיות שונות. קראתי את סת- מסרים ממימד אחר לפני הספר הזה, ואני חושב שהוא הכין את הרקע לספר הזה בצורה טובה."