נסעתי בזמן, תיכף אשוב – מרקם הוצאה לאור

נסעתי בזמן, תיכף אשוב

נסעתי בזמן, תיכף אשוב
שמוליק רפאלי
Gone time travelling, be back soon
Shmulik Refaeli
פרטי ההוצאה:
מס' עמודים: 190
שנת הוצאה: 2016
מחיר קטלוגי: 84 ₪
מחיר שלנו: 70 ₪
הוסף לסל

שמוליק רפאלי, איש הייטק ומדעים, מעולם לא הכיר באפשרות שיש משהו מעבר למה שחושיו יכולים לתפוס, עד שלילה אחד חווה משהו שהמדע לא יכול היה להסביר – כחודש לאחר פטירתה התגלתה אהובתו המנוחה בפניו בחוויה עוצמתית ומטלטלת.

מכאן יוצא שמוליק למסע הרחק מהקרקע הבטוחה של המדע וציר הזמן הליניארי. הוא חוצה את הקווים לעולם הרוח כמרגל, ומנסה לבחון אותו בכלים מדעיים ולראות אם מדובר במציאות או רק במגדל קלפים.

תחושת האובדן הכבד יחד עם החוויה שעבר גורמת לו לצאת למסע רוחני שנמשך עד היום. סקרנותו התעוררה, ולמרות ההתנגשות עם תפישת עולמו הדטרמיניסטית הוא החל ללמוד ולחקור את הנושא ולנסות למצוא הסברים "הגיוניים" לחוויות החדשות אותן זכה לחוות, ואת כל אלו הוא מחליט לתעד ביומן מסע חושפני ונוגע ללב. דבריו וההקבלות שהוא מוצא בין עולם המדעים והרוח מעוררות מחשבה, ומתארות את הדרך שעשה מאיש ציני וספקן עד למקום שלו היום – מטפל המרפא חולים בגוף ובנפש באמצעות כלים כמו תקשור, שחזור וגלגול נשמות, רייקי, הילינג ועוד.

כתיבתו היא אישית וחושפנית, ובה החוויות המטלטלות שעבר, ההקבלות שהוא מבצע בין הרוח למדע, פגישותיו עם אנשים וישויות, ובכלל – המעבר והמהפך שעשה מאיש מדעים מעשי לאדם רוחני (ועדיין מעשי :)).

זהו ספר מרגש, מצחיק לפרקים, מרתק מבחינת החוויות שמתאר, ומייצר עניין פילוסופי.

המסע שהחל בחיפוש ובקריאת חומרים, מחקרים ובאיתור חוקרים בעולם, עבר למפגשים עם מורים רוחניים, לקורסים מעשיים ולצבירת חוויות שלוקחות אותו לעולם חדש וכל זאת, תוך שהוא ממשיך לעסוק בעולם המחשבים והאינטרנט ונשאר נאמן לצורך שלו למצוא הוכחות לכל התרחשות.

ללא כל ספק בליבו מסיק שמוליק כי יש משהו שהוא מעבר למה שאנו מסוגלים לראות ולמדוד, וכי עולמנו המוכר מהווה חלק ממשהו רחב שהמדע אינו מכיר, או נוגע רק בשוליו, ומכאן אף לתובנה שקיום מעבר למוות אכן אמתית ונכונה. בכתיבה אישית וחושפנית שמוליק משתף אותנו באומץ רב בכל שלבי התפתחותו הרוחנית וההקבלות שהוא מוצא בין רוח למדע גורמות לו להבין שעליו להפוך לגשר בין עולמות אלו עבור אותם אלה המטילים ספק בעולם הרוחני.

"ההיסטוריה המדעית רצופה באמיתות שבעבר הלא רחוק נחשבו בדיוניות ונדחו עקב חוסר היכולת האנושית לעכל אותם" מסביר שמוליק. "תגליות רבות אוששו את מה שנחשב לפני כן כחילול קודש או בלתי אפשרי. אלפי שנים 'ידעה' האנושות שהעולם שטוח ומהווה את מרכז היקום עד שבאו גלילאו וקופרניקוס והוכיחו אחרת. האפשרות לצפות בעצמים דרך מחסום פיזי נחשבו כשטות מוחלטת עד שהגיע וילהלם רנטגן… כך גם העולם שמעבר לנו – לא ירחק היום והאדם ידע להסביר מדעית את עצם קיומו, או אז יוכל המדע לספק לנו כלי תקשור שהיום הם נחלתם של מיעוט. עברתי מסע מכונן שחשף אותי לעולם מקביל ואני מאמין שעליי להנגיש אותו גם לספקנים הגדולים. הספר הוא יריית פתיחה ומאפשר היכרות ראשונית ופריצת מחסומים לעולם מסקרן ומרתק".

שמוליק רפאלי, אב לשלושה בנים וסב לארבעה נכדים. מרצה לשעבר בתחום ההייטק. לצד העיסוק במדעים הראליים אהב להיחשף ולחקור גם היסטוריה, ספרות, תנ"ך פילוסופיה ומחשבה מדינית. כיום לצד עבודתו בתחום הייטק הוא מטפל ומרצה בתחום הרוחני.

 

מגב הספר:

1. אני יודע

2. אני יודע שאני לא יודע

3. אני לא יודע מה אני לא יודע – עד שאני יודע

אם לפני 5 שנים היו אומרים לי שאסע בזמן ואחזור עם הוכחות לכך, הייתי אומר, "נו באמת…"

שמי שמוליק רפאלי, ולאחר מות אהובתי ממחלה קשה, מצאתי את עצמי מתמודד עם השאלה, "זה מה שיש? ככה זה נגמר? נשיקה, ביי, ובור אין סופי? לא ייתכן!" אז יצאתי למסע שלימים ירחיב את הבנתי ותודעתי מ-"מה שאני יודע", ל-"מה שאני יודע שאינני יודע".

ספר מרגש וסוחף, שהוא בעצם יומן אישי, העוסק תוך חשיפה רגשית אמיצה בשאלה אם קיימים חיים אחרי החיים וכמה אנחנו מבינים את סביבתנו הקרובה אך הנסתרת.

המחבר, איש עולם המדעים, שדחה כל "עובדה" על מה שמעבר לקיומנו, מתמודד באומץ מול עובדות חסרות הסבר ומשתף את הקוראים במחוזותיהם המוכרים של הפיזיקה ובאלו הנסתרים. במסעו האישי הוא נפגש עם מתקשרים ומרפאים, תוך כדי שהוא מנסה להבין באמצעות המדע את הגילויים המסעירים בדבר חייו. הוא מגלה שאכן – יש משהו שהוא מעבר לנו, שיש עולם של קיום מעבר למוות, ושעולמנו המוכר אינו אלא רק חלק ממשהו גדול יותר, שעדיין אינו מוכר למדע, אך בהחלט קיים.

זהו מסע לאורך ציר הזמן וגם לעבר ממדים שהתודעה האנושית מתקשה לתפוס, אך יותר מכל זה מסע מרגש של אדם אל תוך עצמו.