לרצות להיות – מרקם הוצאה לאור

לרצות להיות

לרצות להיות
ד"ר אבי גריפל
To Want To Be
פרטי ההוצאה:
מס' עמודים: 224
שנת הוצאה: 2013
מחיר קטלוגי: 89 ₪
מחיר שלנו: 72 ₪
הוסף לסל

"תחילה, יש דבר אחד שראוי שכל אדם ישאף אליו: להיות נוכח, ער ומודע באופן מלא למה שקורה בכל מקום בו הוא נמצא ובכל רגע בו הוא ער. זוהי שאיפה ראויה משום שבני אדם ערים למה שמתרחש בחייהם רק באופן חלקי, ונמצאים "כאן" באופן עמום ולא שלם. היה זה הפילוסוף הגאון גורדז'ייף אשר אמר כי המטרה הנעלה ביותר שבן אדם יכול לשאוף אליה היא "להיות"; אנשים לרוב אינם "נמצאים", אלא הם נוכחים–נפקדים; הם אמנם מתקיימים ופועלים בעולם, ויש להם אשליה שהם אדונים לגורלם, אך למעשה – כך לטענתו – הם אינם יכולים ליצור מאומה; הם מונעים תמידית על ידי השפעות וגירויים חיצוניים, דעת קהל, פרסומות ומגיבים לאנשים אחרים. לאנשים הרגילים אין "מהות" בשלה ומלאה, הם חיים באופן שטחי וממצים רק מעט מהאפשרויות העומדות לרשות בני אדם מפותחים יותר. מי שאינו נמצא "כאן ועכשיו", אינו יכול לפעול באופן עצמאי לחלוטין – אלא בעיקר לנוע עם הזרמים הסובבים אותו, כעלה נידף ברוח או כקנה קש הנסחף בנהר. כדי להיות מסוגל לפעול באופן עצמאי, ולהגיע להישגים של ממש, עלינו, קודם כול, "להיות". על כן, "לרצות להיות" הוא שאיפה ראויה."

כיצד לתרגם רעיונות לכלל מעשה? כיצד לשמור על טוהר מנטלי ובריאות הגוף והנפש? האם יש קיום לאחר המוות? כיצד אפשר לגשר בין אמונת הלב וההבנה השכלית? בין הקודש לחול?

ספר זה מציג את השקפותיו של ד"ר אבי גריפל על נושאים מהותיים כמו ייעוד, התפתחות אישית, בריאות, אהבה, מוות, אמונה, חינוך ועוד. הקורא ימצא בו תשובות ענייניות למגוון בעיות מעשיות המעסיקות אותנו, כמו גם נקודת מבט רחבה על פשר חיינו. הספר עוסק בשאלות הקשורות לבריאת העולם, מבנה נפש האדם והקשר עם הבורא, וגם בנושאים כמו הצלחה ביחסים זוגיים, שמירה על הבריאות, התמודדות עם משברים ועוד.

השקפת העולם המוצגת בספר היא חיובית ואופטימית, ומבוססת על אמונה ביכולתו של כל אדם לממש חיים בעלי משמעות. היא גובשה במהלך עשרות שנים בהן המחבר הדריך בודדים וקבוצות להתפתחות אישית רוחנית, והשיב בטורו האישי, מעל גבי העיתון "ידיעות אחרונות" ושבועון "לאשה" למאות שאלות של קוראים.

תפישת העולם של ד"ר אבי גריפל מחברת את הרוחני והגשמי, הפילוסופי והמעשי; היא התגבשה בעקבות העמקה בעקרונות של מגוון דרכים ותורות ומחברת בין מזרח למערב, בין רוח לגוף ובין רעיון למעשה.