להיות ראוי – מרקם הוצאה לאור

להיות ראוי

להיות ראוי
אמתי מגד
Being Worthy
Amittai Megged
פרטי ההוצאה:
מס' עמודים: 168
שנת הוצאה: 2019
מחיר קטלוגי: 88₪
מחיר שלנו: 70₪
הוסף לסל

מה גורם לאנשים מסוימים להרגיש ראויים, ולאחרים לא?

מדוע ישנם ילדים שחושבים שהכול מגיע להם, וישנם אחרים שחושבים שלא מגיע להם דבר?

מה באמת משפיע על בנייה של תחושת ערך עצמי יציבה ובריאה?

הספר להיות ראוי מציע תשובה מפתיעה: אתיקה. תחושת ראויות בריאה יכולה להיבנות אך ורק כאשר נוהגים בילד באופן אתי ורק כאשר הוא, כמבוגר, נוהג באופן אתי עם אחרים.

הספר גדוש בתיאורי מקרה הלקוחים מתוך הקליניקה של המחבר, בעזרתם הוא מבקש להדגים בפשטות גישת טיפול מהפכנית ואפקטיבית – גישת הראויות – כך שעקרונותיה יהיו קלים ליישום עצמי כמו גם טיפולי.

הספר משמש כסוג של מסע פנימה. הוא נוגע ומטפל במגוון נושאים כגון: אינטימיות, יחסים זוגיים, אלימות במשפחה, בעיות התנהגות אצל ילדים, טראומה, מיניות, קריירה וייעוד, מתוך תפיסה של ראויות.

הספר עונה על שאלות כמו: מה מאפשר ומה מחבל בתחושת ה"ראויות"? כיצד דרישה נכונה מילדים לתרום, יוצרת אצלם תחושה בריאה של ראויות? כיצד מבוגרים יכולים להישאר קרבנות של תחושת ערך עצמי ירוד שנוצרה בעברם, או לבחור לקחת אחריות ולבנות בתוכם תחושת ראויות בריאה?

ולבסוף מציע הספר תפיסה אחרת של מוסריות. מוסריות שאינה נובעת מתוך החברה, הדת, התרבות או מה שאחרים אומרים, אלא כזו הנובעת מתוך קשב עמוק פנימה, לאמת הפנימית והאותנטית שלנו. קשב הנובע מתוך יצירה של קשר מחודש אל המצפון הפנימי.

 

אמתי מגד הוא עובד סוציאלי, מטפל זוגי ומשפחתי ומדריך מוסמך. ראש התכנית להכשרת מטפלים משפחתיים וזוגיים בתל חי ומנהל את בית הספר "מגד – פסיכותרפיה מבוססת מובחנות וראויות", אשר מכשיר מטפלים בשיטתו. חיבר ארבעה ספרים: פיות ומכשפות, משפחה כן בוחרים, דהרמה תרפיה ו-טיפול זוגי מבוסס מובחנות. להיות ראוי הנו ספרו החמישי.

 

"בשטף סוחף, בשפה מקצועית ושאינה מתנשאת, באופן ראוי, מכבד, מעניין ומרגש – נכתב ספרו של אמתי מגד, להיות ראוי. הספר חשוב וראוי להיות בכל בית, קליניקה ומקום טיפולי. אני ממליצה עליו בחום ובהערכה רבה."
 מיכל דליות