המדריך לעצלנים - מרקם הוצאה לאור

המדריך לעצלנים

המדריך לעצלנים – איך להצליח בחיים בלי להתאמץ
המדריך לעצלנים - איך להצליח בחיים בלי להתאמץ
אריה יעקב לייב
A Guide for Lazy Folks - How to Make It in Life Without Effort
Arie Y. Leib Hebrew Original
פרטי ההוצאה:
שנת הוצאה: כתיבת מקור, 2006
מחיר קטלוגי: 67 ₪
מחיר שלנו: 54 ₪

המדריך לעצלנים מתחיל בנימה היתולית, משעשעת מאוד, על סוגי עצלנים והעצות שיכולות לסייע להם להצליח בלי צורך להתאמץ. הוא מצטט מתוך "עקרונות היקום", ספרון קלאסי של העידן החדש, "כל מעשה, הנובע מתחושת צורך או חובה, אינו מתאים. כל פעולה המושתתת על שלווה ונובעת מהשראת אושר הינה פעולה נכונה."

המדריך לעצלנים מלמד אותנו לפעול מתוך צורך פנימי ואהבה במקום מתוך הישרדות, הדרך הרגילה שאליה חונכנו. הוא מלמד אותנו להצליח בדרך שלנו, גם אם היא איטית ומוזרה בעיני אחרים.

למעשה, הוא "מודה" שטרם מצא "עצלנים אמיתיים", שכן עצלות  נגרמת בדרך כלל מתודעת כישלון החוסמת את אנרגיית הרצון ואת האמון העצמי הדרוש ליוזמה. בכל אופן, הוא דוחה בתקיפות את המושג המקובל של חריצות:

"מדריך זה נועד לבטלנים שטרם הגיעו לקבלה עצמית מלאה ועדיין סובלים מדימוי עצמי נמוך. החברה סביבם תמיד שידרה להם שהם לא בסדר, ש'בטלה מביאה לידי חטא' או שהם אחראים להתמוטטות הכלכלית של המדינה. הראו לי סרט אחד שמציג בטלן מאושר, שמצליח בדרכי נועם, בקצב שלו. לא. תמיד בסרטי ההצלחה הגיבור עושה את דרכו לצמרת בזכות כישורים של סמוראי, מאמצי-על, ונכונות להקרבה עצמית. המצליחן הוא הלוחם האולטימטיבי, ש'כבש' את הפסגה בזכות מאמץ אדיר, שורדנות ורוח תחרות. אבל העצלן יודע בחוש, ש'הדרך לגיהינום רצופה תרגילי כושר' כפי שאומרת הפרסומת."

המדריך מלמד אותנו להצליח בדרכי נועם, בקצב ובסגנון שלנו. הוא קובע שרק האושר הוא קנה המידה האמיתי לאמוד את ההצלחה שלנו.

לאורך הפרקים השונים, הנימה ההיתולית מתחלפת בנימה רצינית יותר אם כי עדיין קלילה וחדורת השראה. הספר גדוש בתובנות על מה שהופך את החיים לשלמים והרמוניים יותר, והוא מנחה כיצד ליישם תובנות אלו בחיי היומיום. אנו לומדים את חוקי משחק השפע והכסף ואיך להפוך את המחשבה והרצון שלנו למציאות, שהרי האמנות הנעלה ביותר היא "אמנות המימוש".

כאשר מתמקדים בכל הטוב הקיים בעולם ובעצמנו אנו מטפחים תודעת שפע. לכן, "החוק הסמוי אך הנצחי של זרימת השפע" הוא המיקוד בטוב, באור, המצויים סביבנו בשפע בלתי נדלה:

"הדברים החשובים, החיוניים והמענגים ביותר, הנוגעים ישירות בלב, הם באמת הפשוטים והשכיחים ביותר, הם מצויים בשפע הגדול ביותר והם קניין של הכל. פתח את לבך יותר ויותר לחוש את היופי והעונג שיש בדברים הרבים המצויים סביבך. התבונן בכול בתשומת לב עדינה, מלטפת. יש להתחבר למלאות ההוויה, להביט תמיד על מה שיש ולא על מה שאין. הנפש מתרוששת כאשר היא מתעסקת עם החסרונות והיא מתרחבת כאשר היא נזכרת שהעולם הוא באמת אינסופי, כאשר היא פותחת את עצמה לחוש את עושרו ורבגוניות המרהיבה של היקום."

בשני הפרקים האחרונים המחבר דן במושג התודעה כמפתח החשוב ביותר לאמנות המימוש. התודעה יוצרת את המציאות על ידי כח המיקוד.

"אתה יכול לבחור בהתנסות שלך – אתה יוצר את המציאות שלך. המציאות שלך היא התמונה שאתה מצייר, המוסיקה שאתה יוצר, הרומן שאתה כותב, היא הסרט שלך.  אתה הוא היוצר, הבמאי, התסריטאי, השחקנים והצופה. החופש שלך מונח ביכולת שלך ליצור סרטים שיגרמו לך אושר, שירחיבו את הווייתך. היכולת שלך לשנות מיקוד, ליצור סרט אחר, או לבחור בבית קולנוע שמציג סרט אחר, הוא המפתח לחירותך, לאושרך.

"כאשר אתה מבין שאתה הצופה אתה גם קולט שהסרט שאתה רואה אינו כפוי עליך. אתה יכול לבחור בסרט אחר. אתה גם יכול לקום באמצע סרט שאינך אוהב ולצאת מן האולם. אתה יכול להישאר בשקט הפנימי שלך. אתה מבין שאתה הוא "אדון החלל הפנימי" שלך – אדון לחייך. ברגע שרכשת שליטה במיקוד אתה יכול להציב לעצמך כל מטרה ולהגשים אותה בכח הרצון והדמיון. אתה מתחיל למגנט אליך את המציאות הרצויה ומגשים אותה יותר ויותר בשעה שאתה "משתף פעולה עם תהליך המימוש".

לסיכום, זהו ספר מועט כמות, 125 עמודים בלבד, אך הוא ניחן בהומור, חכמה ואופטימיות יוצאי דופן. זהו ספר מענג, חדור אהבה לחיים ולבני האדם, מעורר השראה ומדריך מצוין להצלחה בכל תחומי החיים. בכל עצה, כמו בתמצית פרחים ריחנית, יש כוח ריפוי, הנאה, ודלת פתוחה לחיים עשירים, הרמוניים ואוהבים יותר. זו הזמנה פתוחה להיות אדון לחייך וליצור את המציאות שבה אתה מגשים את משאלות לבך העמוקות ביותר.

ניתן ליצור קשר עם המחבר בדוא"ל: lev133@walla.com